Příležitostné dílo. Úložiště, na které si můžete něco uložit.
Osm háků rusského kolovratu 2022
Ruský, případně slovanský kolovrat je užíván ruskými nacisty jako symbol jejich identity, symbol rusého nacismu. Málokdo si všimne, že ten ruský kolovrat vlastně jsou dva hákové kříže – symboly německého nacismu. Jeden z těch hákových křížů je však pootočen, jako se točí šnek. I o 45 stupňů pootočený hákový kříž je hákovým křížem. I ruský, o trochu pootočený nacismus je nacismem.
Meč smrti je meč, kterým člověk zabíjí nevinné neozbrojené lidi. Meč života je meč, kterým člověk zabije člověka, který zabíjí nevinné a neozbrojené lidi. Sám o sobě není meč nebo náboj dobrý nebo špatný, o tom, kterým bude, rozhoduje jeho užití. Zda jde o meč (či náboj) smrti nebo života, rozhoduje člověk. Jeden náboj do pistole 9/19 (9 mm Luger) stojí kolem sedmi korun. Je to náboj do sebeobranné zbraně pro boj zblízka – do pistole. Včetně pistolí, co nosí řada vojáků bránících Ukrajinu (a tím i nás) jako druhou zraň. Když už je útočník na pušku blízko. Pro vyřazení útočníka je potřeba dvoustřel – dva náboje.
Tyto instalace byly vydraženy ve prospěch sbírky Zbraně pro Ukrajinu.
Šnekoviště 2022
Ke koupi v Jewish e-shopu (plátno na dřevěném rámu, akrylátové a syntetické barvy, disperzní lepidlo, plamen, šneci, 70 x 50 cm)
Dvě na čtvrtou zavařených šneků – podzim 2021
Najdi pět rozdílů!
Poslední kusy ke koupi v Jewish e-shopu
Plžítka – 巻き貝 水石 – snail suiseki – podzim 2020
Dožili jsme slunovratu! 至点を生き延びました! We survived the solstice!
Strom haiku na Kulaťáku – Vítězné náměstí, Praha 6 – Bubeneč – 2020
Umění Šesťáku – 2020
Šnek na šutru – léto 2020
Výstava Šnek na šutru na Šesťáku, Praha 6 – Bubeneč, – léto 2020
Výstava Šnek na šutru s Lucienem Zellem – Vodičkova, Praha – 2020
Výstava v kavárně Lucerna s Lukosem Hey – březen 2020
Výstava Olomouc v galerii Kateřiny Dostálové – podzim 2019
Šnek na prkně – 2019
Snailular automaton Celulární automaton obvykle bývá na obrazovce, je-li však ze šneků a na prkně, nazývá se to celé sneilulární automaton.
Animalia. Cicatrice orta est. – 2018
Šnekohlava – 2018
Šnekunda – 2018
Na Designbloku 2018 v pražském Průmyslovém paláci v rámci soutěže Reflexu o návrh nové české vlajky bylo vystavené dílo. Motto:
„Každý národ má mít vlajku, jakou si zaslouží!“
(Chánshī Pì – 禪師屁)
Heraldické zdůvodnění
Symbolický motiv vlajky: Kosočtverec ukazuje, kam lid této země naši vlast svým volebním chováním dovedl. Barva pozadí vlajky: Lid této země zvolil prezidentem Miloše Zemana. Jeho největším státnickým počinem byl výstup u korunovačních klenotů, které málem pozvracel. Proto má pozadí vlajky pestrobarevné zbarvení zvratků. Barva ulit symbolu vlajky: Lid této země zvolil hnutí ANO jako vítěze voleb, a premiérem se stal Bureš z evropsky dotovaného Čapího hnízda. Jeho nejslavnější státnický výrok zní #nasratjako, proto mají ulity symbolu vlajky hnědou barvu výkalu. Uspořádání hnědých ulit hlavního motivu vlajky: Ulity každá jinak a lezoucí si vzájemně na záda ukazují harmonické, ujasněné a férové poměry mezi českými elitami. Ulity na okraji vlajky skoro v řadě: Lid této země zvolil v lidové soutěži jako vysoce oblíbenou kapelu skupinu Ortel, kterou vede bývalý neonacista. Pruhovaní šneci na okraji vlajky se snaží, jako každý správný neonacista, stát v řadě. Jsou však bohužel tak křiví a hloupí, že stojí každý jinak, a řada se kroutí. Barva ulit a výběr druhů ulit plochy vlajky – okolí hlavního symbolu: Všednost, zaměnitelnost, nudnost, banálnost, nezapamatovatelnost, tuctovost, vše v nejrůznějších stupních omšelosti. Šnek jako hlavní významotvorný symbol vlajky. Šnek je esencí duše českého národa. Je to hermafroditní obojetník. Nemá názor, páteř ani mozek. Leze tam, kde je salát, nic jiného jej nezajímá. Je zcela zaměnitelný a nemá individualitu. U menších jedinců pak není rozpoznatelná ani barva a druhová příslušnost. Všichni šneci pozadí vlajky jsou ty nejbanálnější druhy žijící na každé skládce. Šneci v hlavním symbolu vlajky – kosočtverci – jsou pak kaviároví šneci na farmě chovaní na jídlo, kteří byli sežráni.