Reflex Cannabis Cup # Cannatipy veverky Huli

Legalizační aktivity jxd

V letech 1991 – 2009 byl jxd nejhlasitějším aktivistou legalizace rekreačního užívání a pěstování marihuany pro vlastní potřebu v ČR. Tuto činnost započal článkem v časopise Zrcadlo na jaře 1991 a ukončil oficiálním prohlášením v časopise Legalizace.

Kytka pro Dagmar Havlovou

V roce 2000 přinesl jxd s aktivistou Markem Jehličkou na Pražský Hrad manželce prezidenta kytici divokého konopí jako argument ve prospěch legalizace.

Fotografie konopí pro Dagmar Havlovou

Cannatipy veverky Huli

Rubrika Cannatipy v Ex, kulturní příloze Reflexu, vycházela první půlrok v roce 2005. Pak byla rubrika rozhodnutím tehdejšího vedení přílohy a Reflexu zrušena, a krátce potom zanikl celý Ex. Bez ohledu na to zůstanou CannaTipy první pravidelnou rubrikou tištěnou věnovanou konopí v českém časopise. Rubrika byla psána očima veverky Huli, maskota Reflex Cannabis Cupu.

Jednotlivá čísla Cannatipů v Ex:

Všechna čísla FB album

Reflex Cannabis Cup

Všechna čísla – FB album

V letech 2005 – 2013 byl jxd nejprve zakladatelem, později spíše maskotem soutěže Reflex Cannabis Cup. Za předposlední ročník – za anekdotu o konopí – byl v roce 2013 obviněn a čtyři měsíce trestně stíhán za šíření toxikomanie slovem.

Soutěž skončila, protože se rekreační užívání konopí plně socializovalo a ztratilo jakoukoliv závažnost.

Za zásluhy o výsadbu

Jedinou odměnou pro jxd za 20 let legalizačního úsilí bylo, že po něm byla nazvána jedna nově vyšlechtěná odrůda konopí. Neujala se na trhu.

Semínka jxd-monster

Spoluautorem RxCC byl Petr Lutonský, který se jeho zahájení nedožil.