sponzor webu

články jxd

Wikipedie

Wiki

certifikát původu

samoléčba

Konopí léčí

Pan Ponikelský, co se léčil marihuanou

Pan Ponikelský byl první mediálně známý pacient, který úspěšně používal někdy od roku 1995 marihuanu k samoléčbě Parkinsonovy choroby.

………………………………………………………………………………………………………….

Nížeuvedené informace jsou čerpány  ze statí: Tomáš Zábranský, Michal Miovský (Centrum adiktologie 1. lékařské fakulty UK): Léčba konopím a deriváty z konopí a její možné vedlejší účinky; Lumír Ondřej Hanuš (Hebrejská univerzita Jeruzalém): Léč čba konopíma konopnými látkami: zdravotnická, legislativní a politická perspektiva v České republice

………………………………………………………………………………………………………….

Plně prokázané léčivé účinky konopí:
Současná lékařská věda prokazuje, že konopí lze oprávněně použít jako terapii u těchto nemocí:
- Nevolnost a zvracení
Průvodní znak některých patologických stavů při virová infekci, nemoci z
ozáření, pooperačních stavech, kinetózách, agresivní léčbě nádorů a/nebo HIV/AIDS.
- Glaukom
Cannabinoidy, které se dostanou do krve, působí uspokojivé snížení očního
tlaku, a to bez ohledu na způsob užití.
- Roztroušená skleróza
Po užití konopí udávalo subjektivní zlepšení:
• 96,5 % těch, kteří trpěli spasticitou (křečovitostí) při usínání,
• 95,1 % trpících bolestivostí svalů,
• 93,2 % udávalo zlepšení spasticity, jíž zažívali při nočním probuzení,
• 92,3 % ústup bolestivost nohou,
• 90,7 zlepšení třesu rukou/hlavy,
• 90,6 % zlepšení depresí
Objektivní testy zjistily, že v pokusech s THC podávaná látka snížila spasticitu, rigiditu (ztuhlost) a třes, a že zlepšila schopnost chodit, výsledky v testu psaním, a ovládání močového měchýře. Pokusy s marihuanou dospěly k obdobným výsledkům. V řadě z klinických pokusů se navíc zjistilo, že spasticita a bolestivost ustupuje i u poúrazových stavů míchy – při quadruplegii (ochrnutí všech údů) a paraplegii (ochrnutí dolních končetin).
- Parkinsonova nemoc
Zlepšuje poruchy pohybu, řečové poruchy a poruchy držení těla
- Alzheimerova nemoc
Nejčastější příčina senilní demence zlepšuje stav a zpomaluje rozvoj nemoci „v míře, která převyšuje veškeré dosud používané léky“. Stále se čeká na replikace studie – existují značné etické problémy s ověřováním
- Analgezie
Analgetický efekt konopí je znám již od starověku, má nulové riziko fatálního
předávkování. S jistototou je prokázaný efekt na neuropatickou bolest z poškození nervových buněk u roztroušené sklerózy, u Parkinsonovy choroby a
u úrazů míchy, jež ústí v ochrnutí dvou nebo všech končetin lze považovat za zcela prokázaný
- Protizánětlivé působení
Protizánětlivé vlastnosti konopí u revmatoidní artritidy („kloubního rheumatismu“) popsal a experimentálně ověřil již český klasik Jan Kabelík v padesátých letech 20. století.
- Alergické astma
Dlouhodobé uvolňující účinky kouřené marihuany
- Afektivní poruchy (deprese)
Léčba depresí marihuanou je velmi kontroverzní téma, neboť může vyvolat spouštění psychózy u predisponovaných jedinců. Užití THC má přinejmenším akutně pozitivní efekt. Ti, kteří si pomocí marihuany snaží léčit depresivní stavy, obvykle trpí hlubšími depresemi než ti, kteří tak nečiní. To je zjištění, jež lze interpretovat nejednoznačně – jako známku zhoršení stavu v důsledku užívání marihuany nebo jako projev racionální automedikace Zpráva Akademie věd USA, pořízená na zakázku vlády, uvádí „úzkostnost“ jako jedno z „trýznivých onemocnění, jež může marihuana zmírnit.“

Konopí může mít léčebné účinky
K dispozici je dosud nedostatečný nebo nejednoznačný výzkum, přesto se konopí jeví jako velmi nadějné při léčbě těchto chorob:
• rakovina tlustého střeva
• rakovina plic
• kožní nádory
• nádory prsu
• nádory CNS
• rakovina slinivky břišní
• deprese, afektivní poruchy

Možné komplikace spojené s podáváním kanabinoidů v somatické oblasti:

• Vliv kanabinoidů na imunitní systém, kde za určitých okoností může dojít k jeho oslabení.
• Vliv akutní intoxikace na kardiovaskulární systém u predisponovaných jedinců (zejména osoby trpící např. hypertenzí a ohrožené infarktnem myokardu).
• Vliv kanabinoidů na reprodukci při dlouhodobém podávání by mohl způsobovat zhoršení v oblasti motility spermií.

Akutní psychické komplikace při intoxikaci konopnými látkami:
• Platí zejména pro situaci nedodržení dávkování a požití vyšších množství. V zásadě však žádný stav neohrožuje přímo na životě
• Riziko rozvoje úzkostného či úzkostně panického stavu zejména po předávkování

Léčba:

Marihuanu užíváme buď ve vaporizátoru (odpařovač účinných pryskyřic bez plamene), nejlevnější jsou ke koupi v Growshopu za dva tisíce korun.  kuřáků tabáku je přijatelné i to, kdyřž marihuanu kouří, pro požití v jídle je dobré buď konopné máslo, nebo drť paliček (recepty níže).

Dávkování:

Při léčbě degenerativních nervových onemocnění: Počátek léčby je dobré neuspěchat, první dávka by měla být malá (0,2 gramu), aby pacienta nevyděsily psychotropní účinky. Pomalu zvyšujeme do výše 1 – 2 gramy podle účinků na pacienta. Přicházejí-li příliš silné psychické reakce, dávku snížíme.

Při paliativní léčbě rakoviny: Zde je primárním cílem zvýšení kvality zbytku života pacienta, ne úzdrava. Proto konopí aplikujeme podle libosti (marihuanou se nelze smrtelně předávkovat) a neomezujeme denní spotřebu.

Konopí pacient užáívá večer, aby mohl bez problémů po nástupu sedativních účinků dojít do postele a usnout.

Recepty na úpravu konopí do formy vhodné k samoléčbě:

Konopné máslo

Pět litrů vody, čtyři kostky másla a čtyři hrsti nadrobno nadrceného usušeného listí skunku vaříme hodinu v hrnci. Pak scedíme přes cedník, necháme vystydnout, a dáme na mrazák. Po ochlazení k nule na hladině tekutiny v hrnci ztuhne máslo. To se sebere a uloží. Proti příznakům Parkinsonovy nemoci užíváme do oslabení/vymizení příznaků. Užívat se začíná na sušence hrudka velká jako hrášek, nedostaví-li se úleva, denní dávka se opatrně zvyšuje.

Konopný prášek dle pana Ponikelského*

Usušené palice outdoor konopí zahříváme opatrně v troubě na 80 stupňů, ne více. Zahřáté udržujeme asi hodinu. Po vychladnutí rozdrtíme na prášek. Užívá se proti příznakům Parkinsonovy choroby do oslabení/vymizení příznaků. Užívat se začíná špetka na špičku ostrého nože, zvyšovat dávku, dokud se nedostaví úleva.

Konopná mast dle pana Ponikelského*

Dvacet dekagramů konopných palic outdooru se vloží do hrnce s kilogramem sádla a hodinu a půl smaží na mírném ohni tak, aby konopí nezčernalo. Poté se asi dvě minuty převaří ve vodní lázni – tím se odstraní zápach. Užívá se na záněty a onemocnění kůže.

Konopný sirup dle pana Ponikelského*

Dvacet dekagramů kořenů samičích rostlin se jeden a půl hodiny vaří v papiňáku. Pak se scedí, přidá se kilo cukru. Dobré je přidat kyselinu citronovou kvůli chuti a kyselinu sorbovou kvůli konzervaci. Užívá se na mokvající záněty kůže.

Print Friendly

sponzor šnečína

Farma Nahošovice s.r.o. je naším sponzorským dodavatelem genetického materiálu.

šnečín

Chov mutantů clade Stylommatophora

無

侘寂

archivováno NK ČR

sůtra

sůtra