sponzor webu

články jxd

certifikát původu

základní informace

Klub Conocoryphe je neregistrované nevládní sdružení amatérských paleontologů a sběratelů fosilií, jehož mluvčím a mediálním zástupcem je jxd. Klub jednak buduje vlastní sbírky a dokumentuje sběry, jednak vybavuje základní a střední školy v okolí bydlišť členů fosiliemi pro potřeby výuky. Školám jsou přebytky ze sbírek členů poskytovány zdarma. Prozatím byly vybaveny základní školy v Praze na náměstí Svobody A a B, pražské gymnasium Arabská a částečně i několik škol v Příbrami. Jste-li vzdělávací zařízení a máte zájem pro účely výuky získat nějaké fragmenty fosilií, kontaktujte nás emailem. Při osobním převzetí budou kameny poskytnuty zdarma, při zaslání poštou za úhradu poštovného.  Klub neposkytuje informace o zkoumaných lokalitách, nezajišťuje průvodcovskou činnost a paleontologické exkurse.

Sbírky na webu: Klub Conocoryphe postupně (dle technickýh možností) zpřístupňuje veřejnosti sbírky svých členů.  Osobní návštěvy sbírek klub nezajišťuje. V případě, že máte zájem z opodstatněných důvodů (vědecký výzkum a podobně), kontaktujte nás emailem.

Stálá poptávka klubu: Zdědil jste sbírku fosilií? Nebo se snad stěhujete a ty brouky z mládí, které jste si nasbíral, už nepotřebujete a jen zabírají místo? A přitom máte strach, aby tohle české národní přírodní dědictví neskončilo v Japonsku nebo Německu? Kontaktujte nás, vykupujeme za běžné ceny české i zahraniční fosilie – a vykupujeme je k uložení do našich sbírek, nikoliv k prodeji do zahraničí.

Odběr novinek klubu Conocoryphe: Je třeba zaregistrovat se mailem na jxd(zavináč)jxd.cze.  Můžete uvést informace o Vašem hlavním oboru zájmu, případně pak i o tom, zda byste byl občas pro náš server napsat článek, případně rovnou připojit článek či fotografie. (formáty:  .pdf, .jpg, .eps, .doc, .docx, .html, .rtf, .txt, maximální velikost souboru 2 mega, v případě odesílání více materiálů použijte prosím kompriimaci do formátu .zip)

Publikace na serveru klubu Conocoryphe: Na našem serveru může publikovat kdokoliv, kdo zašle do redakce kvalitní a tematicky vhodný text či fotografie. Ke kontaktu použijte email jxd(zavináč)jxd.cz, případněmůžete  rovnou připojit článek či fotografie. (formáty:  .pdf, .jpg, .eps, .doc, .docx, .html, .rtf, .txt, maximální velikost souboru 2 mega, v případě odesílání více materiálů použijte prosím kompriimaci do formátu .zip)

(Ochrana dat na serveru Conocoryphe podléhá režimu popsaném na stránce Právní informace.)

Print Friendly