sponzor webu

články jxd

Wikipedie

Wiki

certifikát původu

#konopí#

jxd a legalizace marihuany

(aktivistou 1990 – 2009)

informace o léčivých účincích konopí ZDE!

jxd Super Tráva Man jxd Super Tráva Man, autor Dellre.cz

První článek o potřebě legalizace marihuany v češtině – jaro 1990 – publikoval jxd v zaniklém porevolučním časopise Zrcadlo. Součástí článku byl tištěný hlasovací lístek vůbec historicky první české petice za legalizaci marihuany. Tehdy se sešlo asi 2000 podpisů, které byly předány Poslanecké sněmovně ČR.

První český článek o legalizaci marihuany, časopis Zrcadlo, titulPrvní český článek o legalizaci marihuany, časopis Zrcadlo, strana 1První český článek o legalizaci marihuany, časopis Zrcadlo, strana 2

První kniha o marihuaně v češtině – 1993. Vyšlo v nákladu 10 000 výtisků jako samizdat (bez nakladatelského čísla). Náklad byl okamžitě rozebrán.  Tuto a všechny další knihy jxd o marihuaně naleznete zde.

Titul Marihuana 93

Pak už následovaly klíčové články o konopí v Reflexu v roce 1995 o indických vesnicích, kde se vyrábí hašiš:

Titul Reflexu z roku 1995

Následoval článek v Reflexu o možnostech léčby konopím (viz samoléčba) – reportáž o panu Ponikelském, který si kurýroval marihuanou Parkinsonovu chorobu.

V roce 1999 zaslal jxd tehdejší první dámě Dagmar Havlové kytici indického konopí. Žádal, aby nebylo v České republice kriminalizováno držení a pěstování konopí.

Kytice marihuany pro Dagmar HavlovouKytice marihuany pro Dagmar Havlovou

P ak v Reflexu vyšel – poprvé ve společenském časopise publikovaný – návod k pěstování konopí pod umělým světlem:

Titul Reflexu - 2001

V roce se jxd účastnil akce Umění proti cenzuře a zorganizoval delegaci asi třicetzi umělců, kteří se šli udal za překročení kontroverzního paragrafu o šířění toxikomanie zpěvem, textem a divadlem. Zákon po akci nikdy nezačal být vymáhán.

Koncert Umění proti cenzuře-Štvanice

Po několika kampaních kolem konopí (více v sekci projekty) a po řadě knih (více v sekci knihy) jxd v letech 2004 – 2010 koordinoval soutěž Reflex Cannabis Cup

Titul Reflexu - Cannabis Cup 2008

Po faktické dekriminalizaci držení malého množství marihuany pro vlastní potřebu v roce 2010 jxd ukončil své veřejné konopné aktivity a stal se jedním z 100 000 řadových každodenních uživatelů marihuany v ČR. Po několika dalších letech se díky následkům sportovního úrazu  z dětství přesunul z kategorie „rekreační uživatel“ do kategorie „konopný pacient“ a přestal se k tematice vyjadřovat.  Fňukat se nemá.

Konečně to prasklo! jxd je bratr Karzaiho!

Print Friendly

sponzor šnečína

Farma Nahošovice s.r.o. je naším sponzorským dodavatelem genetického materiálu.

šnečín

Chov mutantů clade Stylommatophora

無

侘寂

archivováno NK ČR

sůtra

sůtra