sponzor webu

články jxd

Wikipedie

Wiki

certifikát původu

Filologický přesah

Exkrementy stopkookých plžů a jejich projevy ve filologii
Exkrementy stopkookých plžů ve filologii
V českém jazyce není podle ústního sdělení PhDr. et Mgr. Kateřiny Kadlecové, Ph.D. (literární redaktorky týdeníku Reflex, Komunardů 42, Praha 7) ze dne 10. července 2018 žádná fráze odkazující na exkrement plže užívána.  Český národní korpus užití žádné fráze spojené s exkrementy stopkookých plžů neuvádí. Pokud nějaká podobná fráze existuje, pak jen v mluvené češtině a lokálně.
Zcela odlišná je ale situace v jazyce anglickém. Zde nacházíme exkrementy plžů nejméně ve třech užívaných nespisovných frázích.
„Snailshit“ je jev, který je tak pomalý, že se pohybuje rychlostí exkrementu plže. Pokud je plž velmi pomalý, pak jeho exkrement je ještě pomalejší (E_Dawg, 2008).
„Poopslug“ jsou jedinci, kteří se chovají „jako blázen,“ a také jedinci, kteří páchnou exkrementem (nippleater, 2009).
„Shit snail“ jsou jedinci, kteří po použití WC zanechávají stopy exkrementů po celém WC, v míse a na okraji toalety (my, little wings 2009).
Exkrementy stopkookých plžů ve filologii
Přítomnost exkrementů plžů ve frazeologii dalších jazyků průběžně prověřujeme.
Zdroje:
E_Dawg (2008). Urban Dictionary. [online; cit. 2008-08-29]. Dostupné z WWW: <https://www.urbandictionary.com/define.php?term=snailshit>.
Kadlecová, Kateřina. Osobní sdělení literární redaktorky (týdeník Reflex, Komunardů 42, Praha 7) dne 10. července 2018.
nippleater (2009). Urban Dictionary. [online; cit. 2009-01-19]. Dostupné z WWW: <https://www.urbandictionary.com/define.php?term=poopslug>.
my, little wings (2009). Urban Dictionary. [online; cit. 2009-08-25]. Dostupné z WWW: <https://www.urbandictionary.com/define.php?term=shit%20snail>.

počítadlo.abz.cz

Print Friendly

Prorhinotermes simplex – mluvčí

sponzor šnečína

Farma Nahošovice s.r.o. je naším sponzorským dodavatelem genetického materiálu.

無

no without nothing not nothingness un- is not has not not any nonexistence nonbeing not having negative caused to be nonexistent impossible lacking reason or cause pure human awareness, prior to experience or knowledge

archivováno NK ČR

sůtra

sůtra