sponzor webu

články jxd

Wikipedie

Wiki

certifikát původu

2015 – nálezová zpráva Chování trilobitů jineckého drumianu

Díky pětačtyřiceti letům sběratelské praxe mého kamaráda Fandy Knížka mohla v průběhu uplynulých dvou let vzniknout tato nálezová zpráva, kterou máme čest vám zde předložit.

Full text free download (pdf)  HERE  -  ZDE stažení zdarma (pdf)

RECENZE A OHLASY:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AKTUALIZOVÁNO: PRÝ NEJSME ČURÁCI!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nultá recenze

Zde byl původně tento text: od význačného paleontologa mi byla zaslána mailem s tím, že není ke zveřejnění, a obsahem (ve stručnosti) bylo zcela slušně napsáno, že jsme s Fandou Knížkem naprostý čuráci.¨

Onen nejmenovaný paleontolog mi dnes napsal, že v žádném případě neměl na mysli, že bychom byli čuráci: „nic takového nepsal a nikdy nezamýšlel psát, nemám něco takového ve zvyku“. Takže měním avízo na nultou recenzi:

Významný paleontolog, který nechce být jmenován, nám v privátním mailu poskytl velmi kritickou zpětnou vazbu na naši brožurku. Ale pro další recenzenty:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slovo čurák považujeme za integrální součást  demokratické akademické diskuse a plně akceptujeme, když nás tak někdo označí. Pokud budou mít případní další recenzenti chuť jako recenzi na naši brožuru napsat, že jsme čuráci,  recenzi samozřejmě bez výhrad otiskneme. Vždyť – čím by byla věda bez ohnivých polemik?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

První recence

od Jiřího Kardy ZDE ke stažení zdarma (pdf)

Druhá recence

od Šachína a Mira Pavloviče ZDE ke stažení zdarma (pdf)

Chování trilobitů jineckého drumianu

Foto Petr Jedinák, grafická úprava Michal Kořán, kresby Václav Novák

Print Friendly

7 Responses to 2015 – nálezová zpráva Chování trilobitů jineckého drumianu

 • Recenzní řízení says:

  Je dobře, že se sběratelé zkamenělin snaží cokoliv vybádat a následně napsat. Škoda je, že se však po napsání nespojí s odborníky a své dílo před veřejným vydáním, nenechají projít řádným recenzním řízením.

 • djX says:

  Prosím přispívající, aby se podepisovali! jxd

 • Dehonestace says:

  Jiří, ve vší úctě a slušnosti, při odesílání naší recenze po e-mailu, jsi ostatním uvedl, že je naše recenze DEHONESTUJÍCÍ. Naše recenze není ani ponižující ani urážející !!! a jasně jsem tě na to v e-mailu upozorňoval. Nechápu, proč to tak negativně vnímáš. Člověk se ti snaží pouze pomoct, nic víc nic míň. Občas by měl člověk snést určitou kritiku (nikoliv dehonestaci) i od „neštudovaných“ lidí. Snažíme se psát nálezové zprávy, né články do ohníčku nebo mateřídoušky. Roman Šach.

 • Pravopis says:

  Přečetl jsem si i vaší reakci na naší recenzi a beru jí naprosto v pohodě a sportovně. Zastavím se momentálně pouze u posledního bodu. Ano, pravopis není z mé strany úplně v pořádku, za to se omlouvám. Nicméně si myslím, že není zas až tak podstatné, jestli já udělám pravopisnou chybu (chyby) v recenzi, kterou nikde „nepublikuji“, oproti např. takové zkomolenině typu Mykoparia (správně Mikaparia). Jestli se máme „peskovat“ za pravopisné chyby, které absolutně nejsou podstatou věci, nemá cenu se dál bavit. Jinak vzhledem k tomu, že pracuješ Jiří jako novinář, věřím, že znáš pravopis naprosto dokonale a to je tak jediné, co ti mohu v současné době závidět. S přátelským pozdravem R. Šach.

 • djX says:

  Šachíno, „dehonestující recenze“ není urážka, ale lichotka! Čím je recenze dehonestujícnější, tvrdší, sprostší a agresivnější, tím lépe!

 • Nultá recenze says:

  Vzhledem k tomu, že se nepovažuji za integrální součást demokratické akademické diskuse, neb nevím, co to je a pak, nevím, jestli mě to neuráží, a tak asi nemohu patřičně docenit celé spektrum živých slov, které dnešní věda používá…Jestli bych mohl prosit pisatele tvz.“ nulté recenze“ o změnu formulace na břitký penis popř. glans penis, „ty žalude !“ popř. terminus technicus, který používám osobně já velmi často v českých zemích, abych oddělil zrno od plev…tedy “ jdi mi k šípku“…Myslím, že tato slovní replika je dostatečně dehonestující, aby JXD i ostatní pochopili, že není dobré škádlit vědu osobním názorem, byť mylným… Jiří Karda

 • Druhá recenze says:

  Musím konstatovat, že při přečtení konce věty ..cituji: „subakvatický, orální sex“ … jsem si pohmoždil bránici a málem si brčkem propíchl tracheu. Konečně někdo vnesl do poměrně suché, občasně obskurní vědy, trochu jiný, ale velmi zábavný pohled. Do dneška mi ty zdechliny z kambria připadaly skoro „submisivní“ a téměř fádní. V podstatě nabízející pořád to samé…vykopej mě!! Ale teď se vše mění.!! Nyní se otevírají nekonečně nové pohledy do toho pradávného světa..Například subakvaticus coitus oralis takového Megalodona musel být fakt krvák.Jen nevím, jestli to bylo myšleno jako c.o. cunnilingulus, nebo anilingus, nebo ve smyslu felace…..no, je to fuck…ostatně pisatel mohl mít na mysli coitus per anum, neb ten se zcela recentně, nesubakvaticky a hromadně, pěstuje i v politických vodách našeho malého rybníčku.. Míru zdar..a hezký večer s vědou.. Jiří Karda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

sponzor šnečína

Farma Nahošovice s.r.o. je naším sponzorským dodavatelem genetického materiálu.

šnečín

Chov mutantů clade Stylommatophora

無

侘寂

archivováno NK ČR

sůtra

sůtra