sponzor webu

články jxd

vcard

vcard

certifikát původu

2000 – nekoukat.cz

2000 – nekoukat – měsíc v bytě instalovaná online připojená webkamera. První experiment tohoto druhu v ČR.
www.pressweb.cz
Projekt NEKOUKAT.CZ, zahájený oficiálně ve čtvrtek 15. června 2000, v němž jeho organizátoři zkoumají aspekty absolutní ztráty soukromí, se stal největší videoaplikací na českém Internetu, přestože má za sebou teprve polovinu trvání. V projektu Nekoukat.cz  nabídl svůj život „on-line“ kontroverzní novinář a publicista Jiří X. Doležal. V jeho bytě je po dobu jednoho měsíce namontována webová kamera, jejíž obraz je v reálném čase přenášen na Internet. Doležal nesmí kameru vypínat a Internet se během pokusu stává součástí jeho života. Ta prvních čtrnáct dní trvání projektu jeho stránky navštívilo a videopřenos zhlédlo více než 40.000 zvědavců – Nekoukat.cz se tak stal největší videoaplikací na českém Internetu. (více…)
Marek Antoš, Lupa.cz
Celý nápad se zrodil v exibicionistické hlavě Jiří X. Doležela a Miloše Čermáka, který také celou akci organizuje společně s Petrem Matouškem, který nedávno opustil Seznam. (více…)

Print Friendly

bitcoins

Můžete mne sponzorovat!

Mente et maleo!

Klub Conocoryphe: Drancovat a plenit!
Klub Conocoryphe zpřístupňuje svoje sbírky na internetu pro vědecké a studijní účely. Vystavené exempláře jsou neprodejné.

archivováno NK ČR