sponzor webu

články jxd

Wikipedie

Wiki

certifikát původu

2002 – umění proti cenzuře

2002 – Umění proti cenzuře – jxd v rámci koncertu proti drogové cenzuře, nově zavednému paragrafu 188a trestního zákona o šíření toxikomanie zpěvem či psaním, zorganizoval akci, kdy se přes třicet veřejně známých umělců, literátů a novinářů samo udalo pro porušení tohoto paragrafu. Paragraf byl umrtven.

Koncert-Umění proti cenzuře-Štvanice-J.X.Doležal

“ Průběh koncertu byl policejně monitorován a Policie ČR si též pořídila videozáznam jeho části, takže měla materiál, ze kterého mohla vycházet při posuzování trestnosti našeho konání. Dne 15.7. 2002 se skupina umělců a novinářů (Michal Ambrož, Dj Tráva, Marek Jehlička, J.X. Doležal a jeho prostřednictvím celá řada dalších hudebníků), která se přišla sebeoznámit na OŘ Policie ČR v Praze 7 pro podezření ze spáchání trestného činu, dozvěděla, že jejich oznámení bylo Policií ČR odloženo. Věc se vysvětluje takto – citace:“

Věc: Vyrozumění dle ustanovení § 158 odstavec 2) tr. řádu:
Podle § 158 odstavec 2) trestního řádu Vám sděluji, že Vaše oznámení o skutečnostech nasvědčujících, že byl spáchán trestný čin dle ustanovení § 188a odstavec 1, odstavec 2, písm. b) tr. zákona bylo dnem 12. července 2002 odloženo dle ustanovení § 159a odstavec 1) trestního řádu , neboť se ve věci nejedná o podezření z trestného činu a věc není na místě vyřídit jinak.
Podpis příslušného policejního rady

V praxi to pravděpodobně znamená tzv. umrtvení příslušné právní novely.  (více…)

Jiří X. Doležal vychází z budovy Obvodního ředitelství policie pro Prahu 7, kde byl 2. července společně s několika umělci a hudebníky oznámit, že se pravděpodobně dopustil trestného činu, foto: CTK

„Hudebník Michal Ambrož, publicista Jiří X. Doležal ani další dvě desítky muzikantů, kteří se udali na obvodním ředitelství policie pro Prahu 7 kvůli tomu, že porušují zákon o šíření toxikomanie, zadrženi nebyli. A jak to vypadalo přímo na policii, kde se tlačilo více než dvacet novinářů? ´Pusťte mě, já se chci udat. Dobrý den. … Policie: Dobrý den, máte nějaký problém. … Chceme podat na sebe trestní oznámení za šíření toxikománie. Tady to máme písemně. …. Policie: Dobře, ale mohu vás poprosit, zda-li bychom tedy mohli jít vedle do klidu. … Ale ano, to bude nejlepší…´“ (více…)

Print Friendly

sponzor šnečína

Farma Nahošovice s.r.o. je naším sponzorským dodavatelem genetického materiálu.

šnečín

Chov mutantů clade Stylommatophora

無

侘寂

archivováno NK ČR

sůtra

sůtra