sponzor webu

články jxd

Wikipedie

Wiki

certifikát původu

tráva a řidičák


Zkouřený ani jinak sjetý člověk nemá řídit.

Zkouřený ani jinak sjetý člověk nemá řídit. Vzhledem ke specifickému metabolismu THC v lidském těle a kvalitě policejních orientačních testů se můžete dostat do nepříjemností, když jste kuřák a řídíte, přestože jste naposledy kouřil trávu předevčírem . V úplně jiné situaci je chronický konzument, který kouří už více než rok denně nebo obden, a kuřák příležitostný.

Pro chronické uživatele:

Kdo déle než rok kouří denně marihuanu, je trvale neschopný řídit motorové vozidlo. Má totiž v krvi trvalou nízkou hladinu aktivního THC, kterým má nasáklé tělní tuky a které se v malém množství neustále vylučují do krve. Z hlediska zákona je tudíž pod vlivem neustále. Pomoci může až mnohatýdenní abstinence, prostě – přestat hulit.

Pro příležitostné kuřáky:

Marihuana se chová v organismu zcela jinak než třeba alkohol, který umí policie za volantem najít bez problémů. Pokud řidič při orientační zkoušce nadýchá alkohol, je odvezen na odběr krve. V nemocnici rozborem zjistí, jestli v ní alkohol je, či není. Pouze přítomnost drogy v krvi totiž spolehlivě prokazuje, že jedinec je pod jejím vlivem. Alkohol se odbourává z těla rychle, je po těle roznášen rovnoměrně a s jeho zjišťováním je to velmi prosté.

Účinné látky konopí se chovají jinak. Kouří-li člověk marihuanu, do krve se mu dostává celá řada cannabinoidů. Látka, která způsobí rauš, známá pod zkratkou THC, se v těle do šesti, v krajním případě do dvanácti hodin rozloží. Jestli je, nebo není člověk zkouřenej, se dá zjistit jedině z krve, když se změří hladina THC. Stěrem slin, potu i testem moči se měří i úroveň psychiku neovlivňujících zbytků látek z trávy. Ty má kuřák v moči ještě týdny po posledním jointu.

Co dělat v případě, že řídíte střízliví, ale policisté vám naměří orientačním testem z potu či slin marihuanu? U lékaře, kam vás odvezou, požadujte odběr krve, nikoliv moči. Pokud vám lékař nevyhoví, požádejte o vyšetření krve s tím, že je uhradíte z vlastní kapsy (může to stát řádově několik tisícikorun). Získáte tím důkaz pro pozdější správní řízení. Také žádejte – v případě nezbytí i za vlastní peníze – orientační vyšetření a zprávu o tom, zda dle názoru lékaře jste pod vlivem drog. Pokud vám to lékař odmítne, vyhledejte okamžitě jinou nemocnici, kde si nechte udělat odběr a rozbor krve. Policisté vám nejspíše seberou papíry a předají věc do správního řízení a do jeho termínu budete jezdit tramvají. Ale k úřednímu jednání pak budete mít rozbor krve s nálezem BEZ THC. A když to úředník neuzná, odvolejte se k soudu, protože jedině hladina drogy v krvi je důkazem toho, že je jedinec pod jejím vlivem. Pokud řídíte zkouření a chytnou vás, nenechávejte si rozbor krve dělat a radši rovnou zaplaťte pokutu. Drahý krevní rozbor neobelstíte.

Print Friendly

sponzor šnečína

Farma Nahošovice s.r.o. je naším sponzorským dodavatelem genetického materiálu.

šnečín

Chov mutantů clade Stylommatophora

無

侘寂

archivováno NK ČR

sůtra

sůtra