sponzor webu

články jxd

certifikát původu

prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti
Provozovatel www stránek prohlašuje, že tyto stránky se snaží o maximální přístupnost obsahu i všech svých funkčností pro všechny uživatele internetu. Při tvorbě stránek bylo přihlíženo k metodickému pokynu MIČR (Best practice – pravidla pro tvorbu přístupného webu, z 25. 8. 2004), k hlavním normám WCAG 1.0 (Web Content Accessibility Guidelines 1.0, z 5. 5. 1999), s důrazem na splnění pravidel s prioritou 1, a k metodickým pokynům projektu „Blind Friendly Web“ Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (ze dne 4. 2. 2004).
Informace prezentované v jiných formátech
Některé informace na tomto serveru jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF, a to zejména z takových důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát XHTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.
Webové prezentace jxd.cz nemusí vždy vyhovovat
v níže vypsaných bodech vyhlášky 64/2008 Sb.:
Bod 15 – Webové stránky musí sdělovat informace jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou
Zdůvodnění: Charakter internetové prezentace jxd.cz v sekci klubu Conocoryphe neumožňuje „zjednodušit“ formu odborného textu, aniž by nemuselo dojít k nesprávnému a tedy nepřesnému výkladu. Proto odborná terminologie na internetových stránkách jxd.cz má své opodstatnění.
Kontakt na správce webu
Vaše případné náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek můžete zaslat na adresu technického správce serveru – jxdZ důvodu ochrany před spamovacími roboty nelze odesílat emaily z webu, přepište emailovou adresu ručně.jxd.cz
Print Friendly