sponzor webu

články jxd

Wikipedie

Wiki

certifikát původu

Bude výstava sběratelů?

Západočeské muzeum v Plzni a občanské sdružení Palaia by rádi uspořádali nonprofitní výstavu, kde by se mohli prezentovat jednotliví sběratelé zkamenělin. Akce tohoto druhu u nás doposud  chybí a měla by upozornit na dvěstě let trvající sběratelskou tradici, která je  nesporným přínosem pro česká muzea a paleontologii.

“Sběratelé zkamenělin  vystavují”
Termín: 15 září až 4 prosinec 2011
Místo: Západočeské muzeum v Plzni
V den vernisáže (nejspíše v 16 hodin) by proběhl  seminář věnovaný uctění památky Vratislava Koduleho.

K dispozici je 15 velkých vitin o rozměrech 150 x 50 x 17O cm, dále 5 pultových vitrin o rozměrech 150 x 60 x 25 cm. Vitriny jsou uzamkatelné a výstavní prostor je neustále pod dohledem hlídačů. Naplnění vitriny samozřejmě není
podmínkou, při menším počtu kusů můžeme některé vystavovatele sdružit. Ostatně exitují týmy sběratelů – kamarádů, kteří společně vysbírávají stejné lokality nebo skupiny zkamenělin.
Sběratel by měl mít tištěný seznam zapůjčených exponátů, ten mu kurátor výstavy potvrdí (razítko, podpis). Tímto reverzem se muzeum zavazuje vrátit stejné exponáty v samozřejmě nepoškozeném stavu.  Ručit bude kurátor výstavy, tedy Josef Pšenička a potažmo celé Západočeské muzeum. Sběratel – vystavovatel by měl zkameněliny  zapůjčit nejpozději  týden před zahájením výstavy. Instalaci exponátů bude provádět výstavní oddělení, to rovněž vytiskne etikety k nim, případně fotografie, podle vystavovatelových informací.  Dále se jedná o něčem, co jsme pracovně nazvali sběratelský životopis.

O obsahu a formě bych se rád s každým pobavil, vím že někteří se trochu bojí. Upřímně, ale nevím, proč se stydět za sbírání, koneckonců i Barrande, nebo Šternberk byli sběratelé. Osobně bych se rád s každým sběratelem sešel a probral s ním možnosti. Proto se prosím ozvěte!

Kontakt za Palaiu : Radek Labuťa, labutar@seznam.cz , telefon 775 374 335, případně Lukáš Laibl,
lukaslaibl@gmail.com , telefon  776 722 711

Já za sebe dodávám: Bylo by asi dobré, kdyby k seznamu sběratel rovnou uvedl, na jekou částku si fosilii cení, a kurátor by převzetí stvrdil podpisem – tím by se předešl možným sporům o náhradu škody. Pokud se tohle dořešíí, rozhodně se jako osoba výstavy zúčastním. Zamlouvám si jednu z menších vitrin na expozice mého zájmu – to jest exuviace kambrických trilobitů a vývojová stadia rodu Conocoryphe. jxd

Print Friendly

Comments are closed.

sponzor šnečína

Farma Nahošovice s.r.o. je naším sponzorským dodavatelem genetického materiálu.

šnečín

Chov mutantů clade Stylommatophora

無

侘寂

archivováno NK ČR

sůtra

sůtra